WwW.SeBeNcenneti.CjB.net

   
  Sebencenneti.CjB.NeT


SEBEN.gif (20747 bytes)

s.gif (34354 bytes)

Ana Sayfa
Tarihi
Ticaret
Ekonomik Durumu
Kültürü
Köyleri
Turistik Bilgiler
Etkinlikler
Görüntüler
Önemli Telefonlar
Mesaj Yazın
Mesaj Okuyun
Yöresel Maniler
Su Gibi
Giriş

SEBEN'CENNETİN de  TİCARET
54 km'lik asfalt yolla Bolu'ya ve 42 km'lik asfalt yolla Nallıhan'a bağlıdır. Stabilize yolla Kıbrıscık, Beypazarı ve Mudurnu'ya bağlantısı vardır. Bu yollar sayesinde İSTANBUL-ANKARA yolu kısalarak yeni bir güzergah oluşmuştur. Bu Yüzden Ticari Açıdan Elverişli bir Konumdadır.
Hayvansal Ürünler'de Türkiye'de Başı Çeken Seben Bunun Yanısıra Elmacılık,  Süt Ürünleri ve Tatlısıylada Dikkat Çekmektedir.

 sebensut.jpg (34753 bytes)  haccagizkop.jpg (23884 bytes)  sebensut.jpg (34753 bytes)

Seben'de Faaliyette Olan Büyük Firmalardan  Seben Süt Ürünlerinde Uygun Şartlar altında Üretilen Ürünler Seben Yöresinin Günlük Taze Sütleriyle Yoğurt, Ayran, Tereyağı ve Peynir Çeşitleriyle Sofranıza Doyumsuz Lezzetler Sunmaktadır. Seben süt Ürünleri Kalitesi Sayesinde Tüm Türkiyede İhracat Sektöründe Büyük Bir Yer Edinmiş ve Kendisine Güvenenleri Mahçup Etmeyecek Bir Kalite Sunmuştur.
* * *
Ayrıca S.S. Haccağız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Süt Toplama ve Pazarlama, Kereste ve Ambalaj Sanayii, Soğuk Hava Tesisleri Her Cins Kimyevi Gübre Zirai İlaç Bayiliği Üzerine Büyük Çalışmalarda Bulunmaktadır.

Süt Sağım Makineleri Sayasinde Gene Türkiyenin Dört Bir Yanına Dağıtım Yapan Firma Her Çeşit Sanayii Yemleri ve Good Year Lastiklerinede Bayilikte Yapmaktadır.

ELMA D
İYARI
"SEBEN CENNETİ"
Yörenin Geçim Kaynağı Olan Elmacılık Uygun Doğa Şartlarının da Elverişliği Sayesinde Gerek Seben Halkına Gerekse Tüm Türkiye'ye Büyük Yararlar Sağladığı ve Bu Konuda Çalışmalarda Bulunan Firmalarında Büyük Atılımlar Gerçekleştirdiği Açık bir Gerçektir.

Halkın Geçim Kaynağında Başı Çeken Elmacılık Sektörü Her Dönem Seben Halkının Beklentilerine Cevap Vermiş ve Gerek Türkiye Ekonomisine Gerekse Seben Ekonomisine Büyük Yararlar Sağlamıştır. Elde Edilen Elmalardaki Kalitenin Yüksek Oluşu ve Üretim Çokluğu Büyük Firmaların Gözünü Seben'e Yöneltmiştir. Bu Firmalara Örnek Vermek İstediğimizde; Tamek, Migros, Gima vb. Gibi Firmaların İlgi Odağı Olmayı Başarmış ve Çalışmalarıyla da Bunu Haketmeyi Bilmiştir.

Elma DendİĞİnde Aklınıza Gelecek İlk Şey Unutmayınkİ Seben Olsun
Kısacası Elma Seben'
İn Havası,Suyu Yanİ Herşeyİ
dİr...

  elma6.jpg (20383 bytes) elma3.jpg (13051 bytes) elma6.jpg (20383 bytes)

    elma2.jpg (6576 bytes) elma1.jpg (7223 bytes) elma4.jpg (7691 bytes)
* Elma Diyarı Seben Cennetinden Kesitler  *